Artykuły ezoteryczne

Algol

Proszę Państwa, tę ciekawostkę zostawiłem celowo na dziś. Otóż dzisiejsze niezwykle ważne i symbolicznie mroczne zaćmienie Księżyca tworzy koniunkcję z gwiazdą Algol. Koniunkcja to astronomiczne i astrologiczne pojęcie mówiące o ustawieniu się ciał niebieskich w jednej linii. Czyli gwiazda Algol ustawiła się w tej samej linii co Księżyc, którego dziś jest zaćmienie. Tym samym to ona dodaje jemu jeszcze większego mroku i demonicznego zła.

Nazwa gwiazdy wywodzi się od arabskiego ‏رأس الغول‎ Ra᾽s al Ghul, co oznacza „Głowa Demona”. W kulturze hebrajskiej gwiazda nosiła nazwę ‏ראש השטן‎ Rōsh ha Sāṭān, „Głowa Diabła”, oraz ‏לילית‎ Lilith. Inne jej nazwy to „demon”, „zły duch” lub „diabeł”. Astrologia przez stulecia przypisywała tej gwieździe negatywny wpływ na człowieka, a demoniczne nazwy wiązały się z wyraźnie widocznymi zmianami jasności. W Almageście Ptolemeusza gwiazda była opisana jako „jasna w głowie Gorgony”, gdyż wraz z trzema innymi gwiazdami miała wyobrażać głowę Meduzy, pokonanej przez Perseusza.

W astrologii Algol jest jedną z najbardziej niefortunnych gwiazd. Ptolemeusz nazwał ją „Gorgonem z Perseusza” i powiązał ze śmiercią przez ścięcie głowy: odzwierciedlając mit o zwycięstwie bohatera Perseusza nad wężową Meduzą. Historycznie rzecz biorąc, była silnie kojarzona z przemocą w wielu różnych kulturach. Średniowieczni dowódcy arabscy ​​starali się zapewnić, aby żadna ważna bitwa nie rozpoczęła się, gdy światło Algola było słabe. To właśnie jej światło dodawało im wielkiej siły do walki. Astrologowie na świecie oczywiście uznali, że jest to najbardziej niefortunna, gwałtowna i niebezpieczna gwiazda na niebie, a na pewno jest jedną z najlepiej obserwowanych i najbardziej godną uwagi.

Algol reprezentuje głowę Gorgony Meduzy, która została zabita przez Perseusza. Meduza, która była jedyną śmiertelniczką z trzech sióstr Gorgon, była pierwotnie piękną dziewicą, ale jej włosy zostały zmienione przez Minerwę w syczące i niebezpieczne węże. Została ona ukarana! To dało jej tak przerażający wygląd, że każdy, kto na nią spojrzał, zamieniał się w kamień. Gwiazda Algol ma naturę Saturna i Jowisza (godną, ​​pobożną, konserwatywną, zaborczą, zatwardziałą). Powoduje nieszczęście, przemoc, ścięcie, powieszenie, porażenie prądem i przemoc tłumu. Daje ona upartą i gwałtowną naturę, która powoduje nawet śmierć. To najgorsza gwiazda na niebie i już od starożytnych czasów zwiastuje ona nadchodzące nieszczęścia i najcięższe choroby. W wielu tradycjach gwiazda ta związana jest z okaleczeniem, a nawet karą śmierci.

Symbol Algola to wizerunek odciętej ludzkiej głowy. Jak można się spodziewać po micie o Meduzie, złowroga gwiazda Algol jest często kojarzona z obcinaniem głów, a także z głowami państw, które mogą doświadczyć upadku z łaski. W rezultacie można ją również powiązać z aktem zdrady i przejęciami ideologicznymi. Ponieważ jest powiązana z głową, ta gwiazda odnosi się również do wiedzy i wyższego wykształcenia. Do oświecenia.

Ciemna strona Algola może jednak oznaczać również przeciążenie informacji, których nie jesteśmy w stanie zrozumieć lub które grożą zawładnięciem nad naszym umysłem. I w tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że są też tacy astrolodzy, którzy twierdzą, że nazwa Algol ma wiele wspólnego nawet z pochodzeniem słowa alkohol! To on nam daje pozorne szczęście i to dzięki niemu nie wiemy, co się z nami tak naprawdę dzieje. Mamy zaburzoną świadomość i nie myślimy racjonalnie. Gdy jesteśmy mocno pijani, stajemy się bezradni i tracimy nad sobą kontrolę. Chociażby według islamu, nie powinno się spożywać alkoholu, który nas zniekształca i zaburza myślenie. Według muzułmanów właśnie wtedy jesteśmy w stanie odwrócić się od Boga.

Niektóre inne rzeczy z którymi ta gwiazda jest powiązana, to mutacje genetyczne, chirurgia plastyczna, perwersyjne zachowanie, deformacje, zniszczenie, regeneracja, impotencja, egzorcyzmowanie demonów, oszałamiające pomysły i myśli. Według wielu starożytnych publikacji symbolizuje potwory w naszej głowie, pranie mózgu i stronę cienia naszej natury. A jeszcze według innych przestrzega przed czarną magią, okrutnymi rytuałami, a nawet składaniem ofiar. To naprawdę bardzo złe symbolicznie zaćmienie Księżyca, bo ma w sobie po prostu wiele zła. Tego mrocznego i najbardziej demonicznego.

Maciej Skrzątek

Zakaz kopiowania treści i jej powielania.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.