Artykuły ezoteryczne

Jowisz w znaku ryb

Tak, to już dziś tj. 29 grudnia 2021 roku największa planeta układu słonecznego czyli Jowisz opuściła znak Wodnika i przeszła do kolejnego znaku. Tym znakiem są zodiakalne Ryby i to w nich pozostanie przez niecały rok. Musimy być świadomi tego, że Jowisz w astrologii przede wszystkim symbolizuje powiększenie, nasilenie i rozświetlenie. W zależności od tego jaki znak mu towarzyszy, to następuje jego wzmocnienie i podkreślenie – rzecz jasna symbolicznie.

Czyli jeśli przez ostatni rok Jowisz przebywał w Wodniku, to miały miejsce wydarzenia zgodne z tym znakiem, bo to jego uzewnętrzniał Jowisz. Wodnik w astrologii to między innymi bunt, technologia, elektronika, telewizja, radio, odkrycia, wynalazki, nauka, podróże kosmiczne, generalnie przełom, postęp i nowoczesność. Czy przez ostatnie 12 miesięcy nie zauważyliśmy progresu lub wzmożonej aktywności w tych dziedzinach?! Na pewno. Natomiast Jowisz opuścił już ten znak i będzie wzmacniał inny czyli zodiakalne Ryby. W tym miejscu muszę podkreślić, że tu nie chodzi o to, że generalnie wszystkie Ryby będą mieć przez cały rok szczęście lub będą jakoś szczególnie wspierane, ale symbolika tego znaku będzie zdecydowanie bardziej zauważalna.

W tradycyjnej astrologii Jowisz opiekował się znakiem Ryb, ale gdy odkryto Neptuna, to on stał się ich władcą. Ryby, które na ogół są oderwane od rzeczywistości, rozmarzone i nawet naiwne bardziej odpowiadają niebieskiej planecie tzn. Neptunowi. Jowisz czyli dawny ich opiekun w astrologii współczesnej włada zodiakalnym Strzelcem – i tu on bardziej pasuje według współczesnych astrologów. A więc jeśli Jowisz coś nasila i zwiększa, potęguje i wyolbrzymia, w takim razie cechy Ryb będą bardziej zauważalne i uwydatnione.

Czyli co takiego? Ryby to senność, nieprzytomność, skołowanie, rozmarzenie i oderwanie od rzeczywistości. Jeśli przez najbliższy czas Jowisz będzie występował w tym znaku, to będzie wzmocnienie tych cech. Oznacza to, że jeszcze bardziej będziemy podatni na wszelkie wpływy i manipulacje, oszustwa i kłamstwa. Ryby to chaos, pomieszanie z poplątaniem i wyobrażenia niemające związku z rzeczywistością. Czy to dobrze?! I tak i nie. Bo tak jak może to sprzyjać piosenkarzom, poetom czy pisarzom czyli tym, którzy potrzebują twórczej weny i koniecznej imaginacji, to jednak ci, którzy stąpają mocno po ziemi mogą mieć trochę przechlapane.

Jowisz w Rybach to bajkopisarstwo, wymysły, krętactwa, złudzenia, a nawet choroby psychiczne. Ja chciałbym zauważyć, że przecież Rybami opiekuje się Neptun, który do 2026 roku występuje właśnie w swoim znaku. Do Neptuna dołącza teraz Jowisz, więc będzie go wspierał z całych sił i to dzięki niemu Neptun stanie się symbolicznie potężniejszy. I właśnie ten „braterski” układ dopiero zapewni wszystkim wielkie pranie mózgów, granie, udawanie, ściemnianie itd. Jowisz w Rybach sprzyja fantazjowaniu i wmawianiu czegoś, a znów ta druga strona staje się bardziej naiwna i podatna na jakiekolwiek wpływy. Może to dotyczyć dosłownie wszystkiego! Czy to chodzi o przekręty polityków czy jakiekolwiek machloje i kombinacje.

Ryby to media, a więc to teraz działanie mediów będzie o wiele bardziej wzmożone. To one przejmują władzę nad człowiekiem i to one będą odgrywać największą rolę w życiu codziennym. Ryby przyczynią się do tego, że telewizje mogą coś ukrywać, bo znak ten to sekrety i jednocześnie coś ujawniać, bo Jowisz to uwydatni. Czyli przez najbliższy rok, będziemy słyszeć o wielu skandalach i aferach, które ujrzą światło dzienne i staną się czymś jawnym. To może dotyczyć przeróżnych przestępstw znanych osób lub największych przekrętów polityków! Ale jednocześnie Ryby będą ułatwiać robienie czegoś po cichu, więc tu będziemy słyszeć o dawnych jakichś przewinieniach, a znów tu będą popełniane kolejne za kulisami. Ma to sens, gdyż jeśli nawet przypatrzymy się znakowi Ryb, to zauważymy, że jedna ryba płynie w przeciwnym kierunku niż ta druga. Ryby to parzysty znak, który wskazuje na sprzeczność i dwoistość.

Ryby to nie tylko złudzenia, oszustwa, manipulacje, fantazje, wyobrażenia, ale również poświęcenie i wrażliwość. Staniemy się bardziej litościwi, empatyczni i współczujący. To przez najbliższy rok rządzący mogą pokazywać jacy są dobrzy i może dotyczyć to chociażby wsparcia osób niepełnosprawnych bądź pomocy dla domów dziecka. Jowisz w Rybach to po prostu dobroć i chęć pomagania. Może jednak to mieć ukryty cel, bo przecież Ryby wskazują na sekretywność i działanie zza kulis. W każdym razie to „dobroć” będzie zauważalna przez zwykłego Kowalskiego i on pewnie nie zauważy drugiego dna. To również media (jak już wcześniej pisałem) i to one teraz odegrają rolę w ważnych działaniach rządowych. Myślałeś, że nie może być gorzej? To sam przekonasz się przez najbliższy rok! W tym miejscu muszę podkreślić, że Jowisz na wiosnę 2022 roku przejdzie do znaku Barana i pozostanie w nim przez kilka miesięcy. Ale o tym napiszę artykuł za jakiś czas!

Ryby to nie tylko media tzn. w szczególności telewizja, ale też świat filmu, muzyki, teatru i ogólnie sztuki. Ryby to żeński i wodny znak zodiaku, który związany jest z wyobraźnią i pewną kreacją. Wymyślaniem czegoś i tworzeniem jakiejś fikcji. To znak fantazji i gdyby nie mieli jej artyści, to pewnie nimi by nie byli. Dlatego też możemy słyszeć o największych produkcjach filmowych, popularnych utworach muzycznych czy jakichkolwiek przedsięwzięciach artystycznych! Możemy spodziewać się fantastycznych dzieł lub największych hitów kinowych, a piosenkarze i aktorzy będą mieć ręce pełne roboty! To będzie rok szeroko pojętych artystów, którzy będą działać na nas hipnotyzująco bądź nawet uzależniająco!

I to kolejny ważny temat, który powinienem poruszyć. Ryby, jak ich planetarny opiekun Neptun, to niestety bardzo groźne uzależnienia i nałogi. Jowisz je wzmocni, powiększy i jeszcze bardziej uwydatni. Niestety przez najbliższy rok ludzie autentycznie się rozpiją i będzie więcej alkoholików. Podobnie z narkotykami bądź jakimikolwiek używkami. Jowisz w Rybach to oderwanie od rzeczywistości i uciekanie od tego, co dzieje się naprawdę. W tym miejscu trzeba zadać sobie pytanie: czy ten rok będzie tak fantastyczny jeśli coraz więcej ludzi będzie wolało sięgnąć po butelkę?! Czyli będą mieć miejsce takie wydarzenia, gdzie będziemy woleli być pijani niż trzeźwi. Oczywiście, jeśli nawet jesteś osobą niepijącą, to możesz mieć wrażenie, że jesteś nieprzytomny, jakiś skołowany i odczuwasz mętlik w swojej głowie.

Tak, Ryby to mętlik. Jowisz w Rybach będzie mieszał, wprowadzał jakiś dziki chaos i tworzył fikcję. To czas kiedy prawda miesza się z kłamstwem, a urojenia z prawdą. Oj tak! Będzie jeszcze więcej schorzeń psychicznych i piszę to z pełną odpowiedzialnością. Ryby to przecież psychika, każdy astrolog o tym wie. A więc Jowisz przebywający w znaku Ryb nasili choroby psychiczne lub je wywoła! Możemy znienormalnieć lub mieć jakieś dziwne uczucie, że coś dzieje się z naszymi głowami. Że coś jest nie tak, że zachowujemy się w inny sposób, panikujemy lub histeryzujemy. Bardziej przeżywamy wszystko, zupełnie inaczej niż do tej pory! Przecież Ryby to o wiele słabszy znak niż Wodnik, bardziej pokorny i bezradny. To Wodnik zachęcał nas do buntu, a Ryby spowodują to, że poddamy się czynnikom zewnętrznym! Ryby w astrologii to uległość.

Jowisz w Rybach będzie powodował sztuczną rzeczywistość i będzie dawał nam złudzenia! Już sami będziemy czuli się na tyle zagubieni, że nie będziemy wiedzieć komu mamy ufać bądź wierzyć! To taki stan kiedy już całkowicie baraniejemy, stajemy się jacyś bezradni i potrzebujemy silnego wsparcia. Pragniemy wówczas drogowskazu lub przysłowiowej ręki, która nas właściwie poprowadzi. To czas, gdy ludzkość zachowuje się tak jakby powariowała, więc gdyby tak kogoś przywrócić do życia, to by uznał, że wszyscy jesteśmy nienormalni! W takim razie jak bardzo dziwnie, w sposób niezauważalny przez nas samych, będziemy się zachowywać?! Kiedyś rozmawiałem z pewnym moim klientem, który jest psychiatrą i powiedział mi, że osoba chora psychicznie nie zdaje sobie sprawy ze swojej choroby i uważa się najczęściej za zdrową.

To taki czas, gdy inaczej widzimy świat – jakbyśmy oglądali jakiś film. Często ostatnio spotykamy się z komentarzami w internecie typu: „to jakiś matrix”, „obudźcie się” lub „to są jakieś chore czasy” – to się wszystko nasili i jeszcze bardziej będziemy mieć wrażenie, że to jakiś dziki sen i za kilka godzin się obudzimy! To czas kiedy można zrobić z nami, co się chce, bo jesteśmy jakby pijani na trzeźwo. Tak jak bardzo pijanej osobie możemy zrobić głupi żart i przykładowo domalować pisakiem wąsy, to przecież ona nie wie, że to zrobiliśmy. Nie pamięta tego, bo ten ktoś leżał schlany jak trup. Ryby to pewne poddanie się i totalna pasywność. Nie tylko to ostrzeżenie przed manipulacją głównych polityków, ale słabość Ryb niestety może zapewnić większą zachorowalność na popularnego już wirusa. Jowisz w Rybach to niesprzyjający czas na pandemię i jakiekolwiek choroby, których nie jesteśmy w stanie pokonać. A to może być zapowiedź jakichś groźniejszych mutacji lub o wiele poważniejszych wirusów!

Ryby to nienormalność, a więc ci wszyscy, którzy wierzą w powrót rzekomej normalności są bardzo naiwni, a ci, którzy ją obiecują są wielkimi kłamcami! Jowisz w Rybach to wzrost nienormalnych zachowań i zwyczajów. To jedna wielka paranoja i psychoza!!!! Czyli co takiego będzie się dziać, że wszyscy jeszcze bardziej powariujemy i co będzie wariactwem, a co nie?! Sami niestety nie będziemy wiedzieć! Bo powtarzam, że Jowisz w Rybach to taki czas kiedy sami mamy problem z właściwą interpretacją rzeczywistości i patrzymy na świat przez mgłę. To tak jak wypijemy cztery piwa i nagle podoba nam się dziewczyna, która wcześniej nie była dla nas atrakcyjna. To stan jakby upojenia, błędnego odbioru świata i innego postrzegania prawdy. Jakbyśmy patrzyli na świat jak zahipnotyzowani lub jakby ktoś podał nam jakieś otumaniające proszki, które zaburzają koncentrację, świadomość i właściwą percepcję.

Ryby to też medycyna, wszelkie specyfiki, szczepienia i lekarstwa. Jowisz w Rybach to zbijanie fortuny przez koncerny farmaceutyczne! Uwaga tu na wszelkie uzależnienia od leków lub spożywanie większej ilości tabletek, bo układ ten wskazuje po prostu na zależność od środków farmaceutycznych. I tak jak przez najbliższy rok, koncerny farmaceutyczne zarobią miliony albo więcej, to również apteki zdecydowanie się wzbogacą! To nie tylko dotyczy realnych zagrożeń pandemicznych, nasilenia innych chorób niemających związku z wirusem, ale naszego zwiększonego przewrażliwienia, które może zaciągać nas do aptek lub lekarzy chętniej wypisujacych recepty. Jowisz w Rybach to po prostu jakieś manie i dosłownie wyciąganie ręki po chemię!

Bo Ryby to po prostu chemia, i tak jak będzie niesamowity rozkwit lekarstw, to również wzrośnie używanie jakichkolwiek konserwantów! Nawet tych najbardziej trujących, niebezpiecznych i wywołujących poważne choroby onkologiczne. Chemia może być dodawana już do wszystkiego, a nasza żywność z naturalnością może mieć mało wspólnego. Może to mieć plusy i minusy, bo przykładowo będzie przydatna przez jeszcze dłuższy okres czasu, ale może działać wyjątkowo szkodliwie na nasz organizm. Ryby to wszystko to, co jest sztuczne, działa w sposób uzależniający, a nawet trujący. To mogą być konserwanty, polepszacze smaku lub nawet jakieś środki uzależniające dodawane do żywności. Będzie działo się to jednak w sposób ukryty, więc media raczej nie będą o tym mówić głośno.

Jowisz w Rybach zwraca uwagę na wodę i płyny jako zagrożenie lub pewne problemy. Przez ostatni rok ta planeta przebywała w powietrznym Wodniku, stąd pogorszenie jakości powietrza (smog) i ocieplenie klimatu. Czyli co będzie dziać się takiego z wodą i czy faktycznie jest nieskończona?!?! W każdym razie możemy słyszeć o różnych problemach świata w związku z wodą pitną. Może to być jej brak w jakichś częściach naszego globu, ale bym się nie zdziwił jakby media podały informacje o zatruciu wody lub pogorszenia jej stanu. Przecież Ryby to generalnie zatrucia, środki chemiczne i wszystko to, co nas truje, a znów Ryby to też płyny, bo przecież to wodny znak. I z uwagi na swoją żeńskość określa bierność, a nawet zależność; przecież bez wody nie jesteśmy w stanie funkcjonować i jesteśmy w pełni od niej zależni! Jowisz w Rybach to też nasilona i wzburzona woda i żeby przypadkiem z tego powodu nie było bardzo niebezpiecznych katastrof na świecie związanych właśnie z wodą.

Ryby to wymiar duchowy, a nawet religijny. Przez najbliższy rok ludzkość może bardziej interesować się tym, co mistyczne, tajemnicze i nieodkryte. To czas, w którym powinniśmy słuchać swej intuicji i głosu wewnętrznego. To w tym okresie nastąpi wzrost duchowości i ludzie chętniej będą interesować się przykładowo jogą, ziołolecznictwem lub tarotem. Ale Ryby to też wiara i religia. Ryby przecież to chrześcijaństwo; i w tym zakresie możemy spodziewać się nagłośnienia jakichś afer chociażby dotyczących przestępstw seksualnych. Nie tylko! Mogą mieć miejsce jakieś ważne wydarzenia związane ze światem katolickim, przykładowo choroba papieża lub jego śmierć. W każdym razie będzie się więcej mówić o chrześcijaństwie, a temat generalnie Kościoła Katolickiego będzie częściej poruszany przez media. To przez najbliższy rok poznamy sekrety zakonników i księży oraz to, co do tej pory skrywano w tajemnicy.

Jowisz w Rybach to czas wszelkich proroków i tych, którzy chcą nas prowadzić. Z uwagi na społeczny chaos i mentalne zagubienie ludzie mogą potrzebować jakiegoś lidera czyli tego, kto ich odpowiednio nakieruje. Może nastąpić wysyp internetowych idoli głoszących teorie spiskowe, którzy będą mącić w głowach, ale też tych siejących groźną dezinformację. I tu uwaga! Bo właśnie przez takich „proroków” możemy jeszcze bardziej nienormalnieć i wierzyć im na potęgę. Mieć kłopot z rozpoznaniem prawdy i ślepo ufać tym, którym po prostu nie powinniśmy. Oni mogą dzięki temu zarabiać jedynie pieniądze poprzez wyświetlanie ich materiałów video i celowo wprowadzać w błąd swoich odbiorców. Jowisz w Rybach to czas fake newsów, więc naprawdę proszę o rozwagę! To czas, gdy łatwiej można namieszać nam w głowach, a my możemy być ofiarami podstępów, intryg, afer i po prostu kłamstw. Bądź świadomy i nie wierz we wszystko!

To czas nie tylko tych, którzy mają takie marzenie, żeby zostać owym prorokiem, ale niestety to też okres, w którym po prostu nastąpi wysyp wielkich proroków! I to nawet prawdziwych czyli tych, którzy przez resztę są tak traktowani! Politycy będą mieć tu pole do popisu, bo społeczeństwo będzie z jednej strony rozgoryczone czyli potrzebujące wsparcia, ale z drugiej bardzo naiwne i pełne marzeń. Wielu ludzi może być wpatrzonych w prawiących dziennikarzy i obiecujących lepsze życie polityków. To autentycznie perfekcyjny czas dla tych, którzy z premedytacją chcą oszukiwać i dawać złudne nadzieje. Bo Jowisz w Rybach to okres jakiejś hipnozy, uśpienia, zaślepienia i nieprzytomności. Wyobraź sobie, że oglądasz tak wciągający serial lub film, że nie jesteś w stanie oderwać od niego oczu i nie słyszysz nawet jak domownicy Cię wołają! Właśnie poczułeś energię Jowisza w Rybach! Z tego powodu ten astrologiczny układ sprzyja rozwojowi sekt i jakichkolwiek odłamów religijnych!

Poprzez ogólne zagubienie możemy stać się ofiarami jakichś stowarzyszeń religijnych lub szukać oparcia w Bogu. Tylko kto nim jest i czy ten Bóg jest dobry? No właśnie! Jowisz w Rybach to fałszerstwa, podstępy, tajni wrogowie i ukryte intencje. Wcale bym się nie zdziwił gdyby na świecie pojawił się ktoś za kim pójdzie ludzkość. To idealny czas dla Mesjasza lub kogoś, kto będzie jego udawał! Poprzez ogromną potrzebę wsparcia z góry, wewnętrzne błądzenie, niezadowolenie z rzeczywistości możemy iść w objęcia jakiegoś wielkiego proroka. Ten najbliższy rok będzie sprzyjał temu, żeby zbałamucić ludzkość i w jakiś sposób przechwycić katolików. Poprzez mieszanie w głowach, silny wpływ telewizji i wspomniane przed chwilą zagubienie – można to naprawdę łatwo zrobić. To bardzo ciekawy wątek, który powinien dać wszystkim do myślenia.

I już naprawdę ostatnia sprawa! Jeśli Jowisz w Rybach to mega przekręt, w takim razie w co uwierzymy? Co może być tym „filmem”? Co będzie jedynie jakąś inscenizacją, pokazem lub transmisją?! Może to być przykładowo wybuch wulkanu, gdzie nie doszło do żadnego lub niemające miejsca tornado, które zniszczyło domy gdzieś na świecie? A może coś będzie dziać się na niebie i będziemy to widzieć, ale będzie to tylko świetny hologram czyli po prostu zwykła fikcja?! Dlaczego by nie? Przecież mamy taką technologię… No jeśli mamy wszyscy jeszcze bardziej zwariować i ktoś zamierza ewidentnie robić z nas wariatów, to możemy spodziewać się dosłownie wszystkiego! Pamiętajmy jednak, że nic nie dzieje się bez przyczyny i wszystko to będzie mieć ukryty cel. My natomiast jesteśmy dopiero na początku tej zawiłej drogi, która nas do niego z czasem zaprowadzi. Obyśmy tylko nie zbłądzili!

Maciej Skrzątek

Zakaz kopiowania treści i jej powielania.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.