Artykuły ezoteryczne

MERKURY W WODNIKU I NIE TYLKO…

Dokładnie dziś czyli 2 stycznia 2022 roku planeta Merkury opuszcza już znak Koziorożca i przechodzi do kolejnego znaku tj. Wodnika. To wydarzenie astrologiczne zbiega się z Nowiem Księżyca, a ma on miejsce w dominującym znaku na niebie czyli w Koziorożcu. Co to wszystko oznacza i jakich wydarzeń możemy się spodziewać? Jak bardzo to będzie rzutować na ludzkość i czego doświadczymy? Jak to wpłynie na życie społeczno-polityczne, a tym samym przełoży się na nasze życie codzienne?! Zacznijmy.

Przede wszystkim muszę podkreślić, że ten artykuł tak naprawdę będzie odnosił się jedynie do najbliższych 12 dni, gdyż 14 stycznia 2022 roku Merkury rozpocznie swą retrogradację. Dziś zajmiemy się ruchem prostym tej planety w znaku Wodnika, ponieważ retrogradacja niesie ze sobą inne znaczenie i przesłanie – o tym natomiast zamieszczę swą publikację za 10 dni.

Otóż planeta Merkury związana jest głównie z umysłem, intelektem, myśleniem i refleksem. Znów Wodnik to między innymi geniusz, odkrywczość i oświecenie. Dlatego też ten astrologiczny układ tj. Merkury w Wodniku wskazuje na najwyższy rozwój nauki. Właśnie teraz czyli w przeciągu 12 dni światowi naukowcy będą doświadczać największych olśnień! I to w tej chwili nie tylko mogą wynaleźć lub odkryć coś, ale mogą nas o tym z dumą poinformować! Bo Merkury to komunikacja i głos i w zależności od tego w jakim znaku występuje, to dochodzi do takich, a nie innych wiadomości!

Merkury w Wodniku to nie tylko nauka i osiągnięcia z nią związane, ale również nowoczesność, przełom, technologia, a nawet kosmos! To informowanie ludzkości o nowym rozdziale i przełomie; naprawdę myślisz, że jeszcze będzie jak dawniej?! Przecież Merkury w Wodniku to ewolucja na polu umysłu, przekształcenie intelektualne i niesamowite połączenie się z Nowym Światem! Merkury to genialna elastyczność i świetne dopasowanie.

Układ ten również nie tylko wskazuje na rewolucyjny przełom w nauce, ale wręcz na niewyobrażalny postęp technologiczny. Wodnik to nowoczesność, elektronika, robotyka, komputery, internet itd. To w najbliższych dniach najwybitniejsi i przede wszystkim zagraniczni naukowcy mogą otworzyć nam metaforyczne bramy do świata, w którym dominuje najnowocześniejsza technologia!

Merkury w Wodniku to odkrycia na miarę geniusza! Jeszcze lepszy internet i komputery? To właśnie teraz nastąpi wielki przełom! Nie tylko w aspekcie elektroniki, bo Wodnik to generalnie odkrycia, a więc ludzkość już za chwilę może mieć do czynienia z tym, co zostanie wynalezione lub odkryte w przeciągu 12 dni! Niesamowite i dające do myślenia, prawda?!

Ma to rzecz jasna plusy i minusy, gdyż Merkury w Wodniku może zapewnić postęp chociażby w medycynie dzięki najnowszym rozwiązaniom lub ułatwić nam życie codzienne poprzez jakiekolwiek nowinki technologiczne, ale jednocześnie może też nas przerazić zbliżaniem się do sztucznej inteligencji, głębokiego kosmosu bądź nawet chipów. Tak, to nie żart.

Przecież Elon Musk poinformował w grudniu 2021 roku, że w Nowym Roku planuje wszczepienie pierwszego chipa do mózgu człowieka. Ma to według niego pomóc w rozwoju medycyny i zapewnić prawidłowe funkcjonowanie osobom, które mają kłopot z poruszaniem się. Jak głosiłem to już na początku 2020 roku, że nastąpi to do 2023 roku, wówczas zarzucano mi, że rozsiewam teorie spiskowe i piszę głupoty. Czy nadal tak sądzisz?!

Skąd to wiedziałem? Bo Saturn przebywający w znaku Wodnika aż do 2023 roku to prace nad tym, co nowoczesne i co ma związek z najwyższą i nieznaną technologią. To nie tylko prace, gdyż Saturn symbolizuje w astrologii narzucenie czegoś ludzkości. A więc to, co jest tworzone w tym okresie, zostanie ludziom sprezentowane, a oni sami przez ten fakt mogą zostać zniewoleni. Saturn to narzucenie, zmuszenie oraz zniewolenie i każdy astrolog o tym wie lub powinien to wiedzieć.

Ale wróćmy do Merkurego. Jak już pisałem, to właśnie w najbliższych dniach naukowcy coś wynajdą i odkryją, a to odmieni ludzkość na zawsze. To właśnie w tej chwili mogą być przeprowadzane wzmożone prace nad robotami, sztuczną inteligencją lub chipami. To jednak może być dla nas szokujące lub możemy nawet temu nie dowierzać. Wodnik to wstrząs, błysk i potężna rewolucja. To do niej aktualnie dochodzi, gdyż pod koniec 2020 roku rozpoczęła się Era Wodnika, która będzie trwać aż dwa tysiące lat.

Czy nadal myślisz, że Twój umysł nie ewoluuje lub że nie wkroczyliśmy w Nowy Świat?! Jeśli wciąż jesteś zdania, że będzie jak dawniej i powróci jakaś normalność, to jesteś głupi, otumaniony lub naiwny. Normalność lub stare czasy to już odległa przeszłość, bo jesteśmy w nowej erze. Czasu jednak nie jesteśmy w stanie cofnąć, a nam pozostaje rozgościć się w nowej i nieznanej przestrzeni. Merkury w Wodniku to działanie umysłu na polu tego znaku, a Wodnik to rewolucja, nauka, nowoczesność, inność, kosmos, równość, elektronika, prąd, a nawet środowiska LGBT. I to w tych tematach możemy spodziewać się jakiejkolwiek komunikacji z nami i tego będą dotyczyć przekazywane nam wiadomości w pierwszej połowie stycznia 2022 roku!

Wszyscy powinniśmy się szanować i wszyscy powinni być równi, każdy powinien myśleć o ogóle i wszyscy jesteśmy jednością – właśnie takie słowa mogą padać w najbliższym czasie z ust najważniejszych ludzi tego świata: papieża, prezydenta USA bądź innych. W ten sam sposób mogą komunikować się z nami wszelkie organizacje typu WHO lub Unia Europejska, bo przecież Wodnik w astrologii określa zrzeszenia oraz pewne grupy. I to one mogą teraz mieć ważny głos w poprawnym postrzeganiu przez nas świata, gdyż Merkury doda im łatwości w przekazie bądź jakiejś władzy nad naszym rozumem. To te organizacje mogą głosić, że powinniśmy mieć umysł Wodnika, zachowywać się jak Wodnik i nawet być Wodnikiem.

Merkury w Wodniku to również przełomowe odkrycia na polu kosmosu, a ja chciałbym jedynie przypomnieć, że w Święta Bożego Narodzenia wyruszył w kosmos teleskop Jamesa Webba. To on ma zaprezentować powstanie wszechświata, odkryć nowe planety, a nawet zbadać wszystkie atmosfery wokół jakichkolwiek ciał niebieskich. To jednak może spowodować odkrycie innych cywilizacji, nieznanych (pozaziemskich) gatunków fauny i flory. W tym miejscu muszę podkreślić, że wspomniany teleskop wyruszył w kosmos, gdy Jowisz przebywał jeszcze w Wodniku czyli do 29 grudnia 2021 roku. Już rok temu głosiłem, że dokładnie w tym okresie kosmos stanie się dla nas bliski jak nigdy dotąd; czy nie miałem racji?!

Czy zdajesz sobie już sprawę jak bardzo ważnym pokoleniem jesteśmy jeśli za naszego życia dojdzie do największych odkryć w historii ziemi?! I to właśnie teraz, gdy Merkury wita Wodnika, musi zostać coś odkryte w kosmosie!!! Naukowcy powinni nas za chwilę o tym poinformować, a jeśli tego nie zrobią, to w takim razie zostawią to dla siebie. Choć i tak wiem, że wkrótce coś nam przekażą, ale może nie wszystko?! Zrobią to w odpowiednim czasie, bo czy szary człowiek powinien wiedzieć wszystko i być na bieżąco z tak tajnymi informacjami?! Pytanie jakże w pełni retoryczne.

Merkury w Wodniku to również rozwój wszelkiego transportu, ale głównie tego powietrznego, bo Wodnik to powietrzny znak. Lepsze samoloty, helikoptery, rakiety lub nawet statki kosmiczne? Oczywiście! To czas przełamywania barier w kontaktach międzyludzkich, przekroczenia pewnych granic intelektualnych i wręcz eksperymentowania. To zupełnie nowy rozdział (umysłowy i technologiczny) dla całej ludzkości, która idzie z duchem czasu. Przecież Wodnik to powietrze, które jest wszędzie i w każdym miejscu na ziemi. To tak jakby powietrze (w ezoteryce to myśl, pogląd i opinia) unosiło się, przemieszczało i przenikało. Jakby wnikało w każdą naszą komórkę aż w końcu wypełniało nas całkowicie i bez reszty!

To jakby oswajanie się z potężną Erą Wodnika, a w niej jesteśmy już od roku i to w niej wszyscy umrzemy. To ona będzie trwać aż dwa tysiące lat, więc chyba wypada nam się przyzwyczaić i ją w końcu zaakceptować?! Powinniśmy wszyscy być równi sobie i powinno być po równo – to cały Wodnik. Dlatego w najbliższych dniach politycy mogą nawoływać nas do jakiejś solidarności, liczenia się z grupą lub ze społeczeństwem. To jednak może rodzić jakiś bunt lub sprzeciw, bo Wodnik z jednej strony to zgrupowania i masy, ale z drugiej wolny duch i konieczność bycia samodzielnym.

Czy w takim razie w najbliższych dniach NASA odkryje pozaziemską cywilizację? Czy może tylko jakieś gatunki roślin i zwierząt lub rodzaje bakterii oraz wirusów, które występują na innych planetach? Czy nas o tym poinformuje bądź nie ujawni do końca tak rewolucyjnych odkryć? Czy zdobędziemy tak cenne informacje czy jednak mamy tego jeszcze nie wiedzieć? Czy nastąpi teraz głośny przełom w pracy nad technologią tzn. robotami, chipami, komputerami, telefonami komórkowymi i czy za chwilę dowiemy się o jakichś nowościach z tym związanych? W każdym razie, musimy być pewni, że naukowcy właśnie teraz nabiorą rozpędu i to im Merkury w Wodniku autentycznie kibicuje z całych sił!

To podróż, ruch, zmiana, postęp, nowy rozdział i poziom. Jakbyśmy weszli do samolotu i wiedzieli, że niebawem wylądujemy w innym miejscu! A jak ma się do tego Nów Księżyca w znaku Koziorożca, który również ma dziś miejsce?! To rozpoczynanie działań materialnych i nowych procesów finansowych. Czyli jak łatwo można domyślić się, to właśnie w tej chwili światowe rządy będą wydawać pieniądze na to, co ma związek z Wodnikiem.

Czyli z transportem, nauką, technologią, odkryciami i kosmosem. To dokładnie w tym zakresie możemy spodziewać się rozpoczęcia wielkich inwestycji, a znów one zapewnią nam dziką rewolucję i totalny przełom. To nowy porządek, jakieś nowe przepisy i zasady, bo przecież Koziorożec to system i regulacje. Nów Księżyca to znów nowy cykl i zaczynanie od początku. Jakby reset i wznoszenie Nowego Świata, stawianie go na podium. Przecież Koziorożec jest najwyżej położonym znakiem zodiaku i dlatego oznacza panowanie lub władanie nad innymi.

To czas, w którym rządy nie tylko mogą angażować się finansowo w dziedziny reprezentowane przez znak Wodnika, ale generalnie państwa mogą przeprowadzać rewolucje gospodarcze. A to, że w naszym kraju widoczny jest na horyzoncie Polski Ład, to jak już wiadomo, nie jest to żaden przypadek. Nowy Ład może też być świetnym określeniem nawet dla całego globu, bo Nów Księżyca w Koziorożcu, Merkury jak i Saturn w Wodniku to po prostu Nowy Porządek Świata, który zostanie z czasem zaakceptowany przez całą ludzkość.

Maciej Skrzątek

Zakaz kopiowania treści i jej powielania.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.