Artykuły ezoteryczne

SEZON KOZIOROŻCA CZYLI JAKI BĘDZIE NAJBLIŻSZY MIESIĄC?

Tak, drodzy Państwo, właśnie dziś rozpoczyna się Sezon Koziorożca tzn. jego znak i to on przez najbliższy miesiąc będzie dominował na naszym niebie. Rozpoczyna on astronomiczną zimę jako jeden ze znaków kardynalnych, które wskazują na zmianę pór roku. A to, że rozpoczyna zimę i zaczyna dominować na niebie z końcem kalendarzowego roku, to też żaden przypadek. To znak zimna i chłodu, pewnego dystansu i zachowawczości. To ziemski i żeński znak zodiaku choć z tą żeńskością różnie bywa. Bo mimo, że żywioł ziemi jest żeński, to według wielu astrologów sam Koziorożec ma wiele w sobie męskiej energii. Bierze się to pewnie z tego, że jego opiekunem planetarnym jest Saturn, ale do niego przejdziemy później. Żywioł ziemi związany jest z równowagą, stabilizacją, pracą, finansami i zasadami. Koziorożec jako żeńsko-męski znak z jednej strony wskazuje na poddawanie się jakimś regulacjom, a z drugiej na działanie przede wszystkim na polu materialnym.

Koziorożec to znak tradycji, zwyczajów i naszych korzeni, a to, że Święta Bożego Narodzenia odbywają się na początku tego znaku, to też żaden przypadek. Bo to przecież nasza tradycja, która narzuca nam pewne systemy zachowań lub panujących zasad. Czy jakakolwiek religia nie jest pewnym podporządkowaniem się i funkcjonowaniem wedle konkretnych wartości?! Przecież na tej podstawie powstał sam wymiar grzechu, który zabrania nam robienia czegoś. Tak! Koziorożec to zasady, reguły, wszelkie ustalenia; to, czego się trzymamy i co przestrzegamy. Dlatego też jednocześnie określa jakiekolwiek ograniczenia i pewne ramy, których nie powinno się przekroczyć. Czyli przez najbliższy miesiąc, będziemy mało wyluzowani i będziemy mocniej stąpać po ziemi. Będziemy inaczej podchodzić do świata i życia niż do tej pory, a może być to wynik naszej woli bądź silnych czynników zewnętrznych. W każdym razie, koniec żartów!

To nie czas na rozrywkę i zabawę, bo Koziorożec sprowadza nas na ziemię i wręcz namawia nas do racjonalnego podejścia wobec naszego życia. To on narzuca nam poważne myślenie i zachowanie. To on nadaje nam wszelkie reguły i zasady, których powinniśmy się trzymać. Przecież zodiakalny Koziorożec najczęściej jest obowiązkowy i jeśli ma coś wykonać, to choćby nie wiem co i tak to wykona. Jeśli następnego dnia idzie do pracy, to wszystko zrobi, żeby podejść do niej jak najrozsądniej, bo tak należy. Tak trzeba i koniec. Oddziaływanie znaku Koziorożca można śmiało zaobserwować przy świątecznym stole: powinno być 12 potraw wigilijnych, w święta powinna stać choinka, pod nią powinny być prezenty i na stole wigilijnym powinien leżeć opłatek. Jeśli tego nie ma, to wiemy, że coś jest nie tak i że porządek został naruszony. Czyli Koziorożec to zasady i określony stan rzeczy, a jego opiekun planetarny tj. Saturn jest mistrzem wszelkich reguł. Nie możesz wejść do sklepu bez maski – to Saturn! Koniec kropka.

Koziorożec to pewien zasób i odpowiedni system wobec którego jest wierny. Koziorożec to najbardziej zasadniczy znak zodiaku i dla niego nie ma zmiłuj się. Jeśli nie rozumiesz postawy Koziorożca, to jest Twój problem! Na pewno nie jego. Jeśli nie potrafisz uszanować dyscypliny, to powinieneś dostać po łapie linijką! Tak, wiem, to stare i nieaktualne czasy szkolne, ale tak właśnie należy rozumować tę planetę. To Saturn, jak i sam Koziorożec, uwielbia pewne ograniczenia i panujące przepisy. Gdybym miał wyobrazić sobie znak Koziorożca, to od razu myślę o stosie papierów i dokumentów. I pewnie mam rację, bo przecież Saturn to wszelkie urzędy i takie opanowane bądź poważne zachowanie. Tak jak idziesz do sądu, to przecież nie możesz przywitać się z jego pracownikiem mówiąc „siema!”. Mówisz „dzień dobry!” i starasz się być nad wyraz oficjalny. Nie możesz wjechać do kraju bez wykonanego testu – to Saturn! Nie możesz wejść do restauracji bez okazania certyfikatu – to też Saturn! Tego nie możesz, tego i jeszcze tamtego – cały Saturn!

Wiele przykładów można tu podać, żeby zrozumieć działanie Saturna i znaku Koziorożca, ale trzeba pamiętać, że to nie przelewki. Czyli Koziorożec przywołuje nas do porządku, nakazuje wręcz dojrzałe zachowanie i zmusza nas do rozsądnych przedsięwzięć. Dlatego też Koziorożec to wszelkie limity i coś, czego nie powinno się łamać. To pewne granice, których po prostu się nie przekracza, bo może spotkać nas kara. Gdy nie masz założonej maski na twarzy w galerii handlowej i za to otrzymujesz mandat od policjanta – to jest to ewidentna symbolika Saturna! Postępujesz niezgodnie z przepisami, czeka Cię kara i już. Przez najbliższy miesiąc możemy po prostu myśleć racjonalniej, rozsądniej i zdecydowanie poważniej. Tak jak poprzedni znak zodiaku czyli Strzelec dawał jeszcze nam luzy i mogliśmy poddawać się szalonym lub spontanicznym czynnościom, to teraz możemy się powstrzymywać, blokować i stopować. Możemy stać się o wiele poważniejsi i zachowawczy.

To nie jest dobry czas dla tych, którzy unikają restrykcji i obostrzeń związanych z pandemią, bo Saturn to restrykcje. Nie czas dla ignorantów prawa i przepisów, bo mogą być bezwzględnie traktowani z góry przy jednoczesnym przywoływaniu ich do porządku. To właśnie Koziorożec, jak i jego opiekun, może zachęcać rządzących do wprowadzania ostrzejszych reguł i groźniejszych przepisów. Lub wcale nie nowych, ale nasilenia aktualnych i koniecznego ich przestrzegania! Z Koziorożcem przecież nie ma zabawy. Nie, bo nie – to Saturn. Nie możesz, bo nie powinieneś – to cały Koziorożec. A więc czy jeszcze bardziej będzie wymagający rząd? Czy władze już nie będą się patyczkować? Pytania jakże retoryczne. Może mieć to związek z większą liczbą zakażeń oraz zgonów, nową mutacją koronawirusa lub z autentycznie nieciekawą sytuacją pandemiczną w kraju.

Merkury, który przebywa w znaku Koziorożca od 13 grudnia do 2 stycznia 2022 roku powoduje to, że wszyscy zaczynamy myśleć poważniej. Myślimy o zasadach i porządku. Merkury w astrologii to rozmowy i spotkania, a Koziorożec to szorstkość i powaga, a więc możemy spodziewać się przysłowiowego zaciśnięcia pasa. Gdy Merkury przebywa w ziemskim znaku Koziorożca, to stajemy się chłodniejsi w kontaktach i relacjach międzyludzkich. Od nas natomiast wymaga się bardzo racjonalnego podejścia – rozkaz jest dany z góry. Myślimy jak Koziorożec, bo Merkury to umysł czyli w naszym umyśle jest głównie jedno słowo. Słowem tym jest „zasada”. Nie czas na kombinacje lub jakiekolwiek luzy i nie ma nawet co dyskutować! Politycy staną się o wiele bardziej wymagający, a my naprawdę możemy mieć mało do powiedzenia. Władze mogą uważać: „nie szczepisz się, Twój problem, więc sobie choruj lub umieraj” lub „nie szczepisz się, nie wymagaj od nas tolerancji, bo postępujesz źle”. Saturn to przyczyna i skutek.

Koziorożec to nie tylko znak powagi, rozsądku, operatywności, ale przede wszystkim ograniczeń! Przecież jego opiekun planetarny – Saturn – to mistrz zniewolenia, rygoru i reżimu. A więc nadchodzą obostrzenia, zasady, bezwzględność, ograniczenia i przepisy, których się nie ominie! I przypominam, że Sezon Koziorożca wcale nie musi być zapowiedzią nowych restrykcji, ale umocnienia tych już wprowadzonych. Czyli przykładowo jeśli przedsiębiorcy otrzymali od rządu zielone światło w związku z weryfikacją certyfikatów, to właśnie teraz będą konsekwentniej przestrzegać tych zasad! Koniec zabawy! Kolejna sprawa to podróże i przemieszczanie się. Tu również możemy słyszeć o jakichś ograniczeniach, gdyż Merkury to ruch, a Koziorożec to blokada. To nie będzie sprzyjający czas na urlopy bądź wyjazdy relaksacyjne, tylko te konieczne lub związane z naszą pracą. Może to też wiązać się ze zwiększeniem obostrzeń przy przekraczaniu granic państw i podróżowanie wcale nie musi być takie łatwe.

Generalnie Merkury przebywający w znaku Koziorożca ustawia każdego i pokazuje gdzie nasze miejsce. Jeśli jesteś buntownikiem lub nie zamierzasz dostosować się do zaleceń i systemu, to będziesz mieć przechlapane! W tym okresie nie ma co dyskutować, a każdy sprzeciw jest natychmiast gaszony nawet przez tak poważne służby państwowe jak policja. Do Merkurego dołącza teraz Słońce, które od dziś przebywa w Koziorożcu, więc zacznie go wspierać z całych sił! Słońce to potęga męska, odwaga, przedsiębiorczość i aktywność, więc to ono doda większego zdecydowania wobec panujących reguł i przepisów. To ono zapewni władzom większą kategoryczność i stanowczość, a nam samym uświadomi, że porządek musi być zachowany! Trzeba trzymać się zasad, bo tak wypada bądź jest to konieczne, a nasze zdanie lub jakiekolwiek racje w ogóle nie wchodzą w grę. To czas w którym nie podważa się decyzji rządzących, bo można za to słono zapłacić!

Co ważne, Słońce w Koziorożcu oznacza naszą wolę tzn. ludzie sami mogą chcieć ograniczeń i zasad! I jeśli Słońce to wola, to większość może uważać, że obostrzenia są konieczne lub mogą bać się na tyle wirusa i konsekwencji z nim związanych, że sami mogą wymagać od rządu, żeby nakładał restrykcje i ograniczenia w związku z pandemią. A więc niezaszczepieni bójcie się, bo reszta ludzi może dążyć do tego, żeby narzucić na Was restrykcje i wymagać od Was podporządkowania. Przecież Koziorożec to ustalone granice i bariery, konkretne zasady, których absolutnie nie można podważyć ani zignorować! Miarka się przebrała – tak właśnie myśli Saturn jako planeta karmy i jak ten srogi nauczyciel. Macie za swoje – tak mogą mówić dziennikarze, politycy, a nawet lekarze, bo Saturn to nauczka i bezwzględne konsekwencje. To on każe nas w przypadku nierozsądnych zachowań i właśnie teraz władze mogą postępować kategorycznie lub nawet okrutnie.

Koziorożec to oczywiście też pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. To on kusi niczym diabeł i nawet zapewnia taką cechę jak pazerność. Każdy Koziorożec lubi pieniądze, które zarabia ciężką pracą, a takiej pracy w ogóle się nie boi! A więc główni rządzący będą komunikować się z nami w sposób rzeczowy, ale będą często wspominać o finansach! Nowe świadczenia? Jakieś przekupstwo mające zwiększyć poparcie?! Jakieś obietnice materialne, a nawet bardzo poważne inwestycje w kraju?! Mogą nawet przeprowadzać między sobą ważne rozmowy na temat materii i tego co dotyczy przyszłości Polski. To sprawy gospodarcze i te materialne będą odgrywać teraz najistotniejszą rolę. Nie czas na miłość lub jakieś wzniosłe uczucia! Myśl rozsądnie, wprowadź porządek, trzymaj się reguł, pracuj i bądź konkretny – to właśnie rozpoczynający się Sezon Koziorożca!

Koziorożec to dosłownie: „słuchaj się mnie i nie dyskutuj!” Więc co z ilością zakażeń i zgonów lub z ogólną sytuację pandemiczną?! No przecież ma być jeszcze poważniej, więc nie liczmy na ulgę bądź luzy. Spodziewajmy się ograniczeń, nowych regulacji, przepisów, ustaw i jakiejś presji w związku z restrykcjami… Merkury w Koziorożcu to chłodne relacje, wyobcowanie, ograniczanie kontaktów i spotkań! To od teraz możemy unikać kontaktów międzyludzkich lub może być nam mówione, że nie powinniśmy się integrować bądź łączyć w grupach. Koziorożec to znak zamknięcia i izolacji. Merkury to młodość i początkowa edukacja – i to naprawdę nie jest przypadek, że teraz wprowadzana jest zdalna nauka. Bo Koziorożec ogranicza Merkurego, zapewnia młodym ludziom reżim i konieczność uszanowania zasad. Należy im trochę współczuć, gdyż to oni mogą teraz zmagać się z reżimem i czymś, czego obejść tak łatwo nie można.

Polska teraz będzie przeprowadzać najważniejsze ruchy finansowe, gdyż Koziorożec to najbardziej materialistyczny znak zodiaku. Może to naprawdę dotyczyć wszystkiego: ustaw, przełomów gospodarczych, rewolucji finansowych, obietnic przedwyborczych czy poważnych zmian względem panującego systemu. Rządzący będą myśleć w kategoriach pieniądza i w tym właśnie kierunku będą podążać. To sprawy materialne staną się dla nich równie istotne co zasady. Będą bezwzględni i zorganizowani, poukładani i wiedzący czego chcą. Uparci i uporządkowani, schematyczni i wymagający. W najbliższym czasie możemy spodziewać się też jakichś poważnych inwestycji; nawet tych, które będą trwać latami. Może to być rozpoczęcie budowy jakichś fabryk, tuneli, dworców itd. Saturn symbolizuje przecież przeróżne budowle, gmachy, zamknięte formy. Może niektórzy politycy w tym czasie nabędą jakieś posiadłości… Jeśli uczciwie, to nie ma żadnego problemu.

W tym miejscu muszę zaznaczyć, że Pluton przebywa w znaku Koziorożcu od 2008 aż do 2024 roku. To teraz stanie się on silniejszy od kiedy Koziorożec zaczyna dominować na niebie. Pluton oznacza w astrologii burzenie, transformację, rewolucję, a nawet niszczenie. Gdy przebywa natomiast w ziemskim znaku Koziorożca, zapowiada przełom na polu pieniądza. Pluton w Koziorożcu to reset gospodarczy, ogromna przemiana ekonomiczna i jakby „śmierć” pieniądza. Koziorożec w astrologii to pieniądz, a Pluton to śmierć. I rzekome teorie spiskowe dotyczące wielkiego resetu ekonomicznego na świecie są niestety prawdą, ale pewnie zaskoczę w tej chwili niejedną osobę! Otóż reset ten jest długotrwałym procesem i ma on miejsce od 2008 roku czyli od kiedy to Pluton przebywa w Koziorożcu. A więc jeśli myślałeś, że wspomniany reset trwa od niedawna, to jesteś po prostu w błędzie. Ma on zmienić wartość pieniądza i go zmienia; to on może faktycznie eliminować gotówkę na świecie i zapewniać nam nowe formy płatnicze lub przynieść inną wartość materialną.

Przecież Pluton odciąga nas od przeszłości czy tego chcemy czy nie. Ma nad nami władzę i poprzez wielką dominację nie słucha naszego zdania. Opiekuje się on zodiakalnym Skorpionem, który jest symbolem obumarcia i silnej przemiany. A to ten znak włada ósmym domem w kosmogramie, który nieprzypadkowo nazywany jest domem śmierci i wskazuje na jej okoliczności. Teraz, od kiedy, Koziorożec zaczyna dominować na naszym niebie, Pluton przebywający w tym znaku, stanie się zdecydowanie potężniejszy. Może to wskazywać na jeszcze większe działania światowych rządów wobec rewolucji gospodarczych, jakichkolwiek zmian na polu materialnym jak i samego pieniądza. To niesamowita machina, która ma przemienić to co związane jest z pieniądzem. W każdym razie, Pluton teraz nabierze rozpędu i jeszcze bardziej skupi swą uwagę na masowych finansach! To planeta wielopokoleniowa czyli nie odnosi się jedynie do jednostki, a dotyczy ona nawet całego globu! Tak, działania na polu przepisów, prawa, gospodarki i finansów – to cele naszego rządu na najbliższy miesiąc!

W Twoim życiu codziennym też możesz zaobserwować oddziaływanie znaku Koziorożca. Będziesz bardziej skupiał się na pracy, będziesz chciał zarabiać więcej pieniędzy, możesz dokonywać różnych transakcji lub staniesz się bardziej surowy. Surowość ta lub jakaś konsekwencja nie tylko może dotyczyć innych osób z Twego otoczenia, ale możesz stać się bardziej rygorystyczny wobec samego siebie. Może dotyczyć to rzucenia nałogu, wprowadzenia diety, ogólnego wzięcia się za siebie lub po prostu przestrzegania bardziej restrykcji narzucanych przez rząd. W każdym razie wszyscy będziemy narzucać sobie pewne bariery i ograniczenia. Będziemy chętniej nakładać na siebie symboliczne pierścienie Saturna, które ograniczą nasz ruch i bardziej oplotą. W pewnym sensie zniewolą, zaślepią i unieruchomią. Pierścienie te można śmiało nazwać nawet kajdanami. Będziemy chcieli być konkretni i rozsądni; tego samego będą wymagać od nas szeroko pojęte władze.

Koniec z luzami, śmieszkowaniem i robieniem sobie przysłowiowych jaj! Mamy słuchać się władz i tych, co budzą w nas respekt! Koniec z podważaniem prawa lub nieuszanowaniem przepisów. To czas, w którym najważniejsze jest poważne traktowanie tych, którzy są wyżej od nas. Z Saturnem nie wchodzi się w polemikę ani pyskówkę i koniec z jakąkolwiek tolerancją. To przecież planeta wielkiej dyscypliny. Dość przyzwalania na chamstwo bądź wygłupy – tak będą twierdzić rządzący! Brak pewnych wygód i przyjemności ma jak najbardziej sens, bo przecież od dwóch dni retrograduje Wenus. Tak samo jak Merkury czy choćby Pluton, ona również przebywa w znaku Koziorożca i jej retrogradacja będzie trwać przez cały ten znak! Zapowiada ona odbieranie sobie komfortu, chęć wracania do tego co było, tęsknotę za tym co fajne i przede wszystkim ostrzega przed niekorzystnymi działaniami finansowymi! I spójrzcie drodzy Państwo, do jakiej sprzeczności dochodzi na niebie!

Otóż Słońce, od dziś przebywające w Koziorożcu, wskazuje na naszą chęć i działanie na polu materialnym. Merkury będący w tym znaku narzuca nam myślenie o pieniądzach, ekonomii, konkretach i zasadach. Pluton zachęca nas do wprowadzenia reform na polu finansowym i potężnych zmian. Sam Koziorożec to znak kardynalny, który często informuje o rozpoczynaniu i inicjowaniu. A więc przez najbliższy miesiąc wiele osób wprowadzi zmiany na polu swoich finansów! Może dotyczyć to zmiany pracy, otwarcia własnej firmy, wzięcia kredytu bądź jakichś innych przedsięwzięć. Podobnie z naszym rządem! Też może wdrożyć nowe podatki, ustawy gospodarcze lub dokonać istotnych inwestycji, bo to finanse będą głównym celem najbliższego miesiąca. To tak jakby właśnie pieniądz przysłonił wszystkim oczy, który może być czyimś marzeniem, sposobem na pozyskanie sympatii, wymiarem ambicji lub ważniejszą transakcją. Ale czy ten sezon zapowiada dobre posunięcia materialne i czy zapewni korzyści z tego tytułu w dalszej perspektywie? Niekoniecznie.

Wenus, która pozornie się cofa, zapowiada nietrafione ruchy finansowe. Ostrzega ona przed wdrażaniem nowych działań związanych ze znakiem w którym aktualnie przebywa. Czyli tak jak ty w ciągu najbliższego miesiąca nie powinieneś przykładowo wziąć kredytu lub otworzyć firmy, to tak samo rząd nie powinien wprowadzić nowych podatków lub ustaw, które zapowiadają przełomowy system gospodarczy. Bo przecież to, że czegoś chcemy, nie oznacza to tego, że jest to dla nas dobre. Prawda?! Retrogradująca Wenus ostrzega nas wszystkich przed wdrażaniem diametralnych zmian, których będziemy w dalszej przyszłości, a nawet w najbliższych miesiącach żałować. To dobry czas na dopinanie czegoś, finalizowanie i powracanie do przeszłości, ale nie na chwytanie się czegoś zupełnie nowego! Jeśli chociażby nasz rząd nie posłucha się mnie, to nie tylko my wszyscy będziemy tego żałować, ale i on sam może przeklinać siebie za takie, a nie inne decyzje.

Ten najbliższy miesiąc powinien być wykorzystany na to, żeby bardziej osiągać sukcesy w znanym nam temacie i puszczać przysłowiowe korzenie. Czyli ulepszać, udoskonalać i osiągać wyższe poziomy w tym, co jest nam dobrze znane i do tej pory nam towarzyszyło. Odpuśćmy sobie zmiany i nowości, nie ruszajmy się z miejsca, ale spróbujmy wydeptać grunt na którym stoimy! Kosmos temu naprawdę sprzyja. Koziorożec za bardzo nie lubi zmian, bo przecież to znak tradycji, ograniczeń, a nawet przysłowiowych klapek na oczach. On może stać się perfekcyjny w czymś, co obecne jest w jego życiu od dawna. Niechętnie sięga po nowe, a jeśli robi to, to naprawdę już w ostateczności!!! Bierze się to też z pewnego sentymentu, przywiązania i trzymania się przeszłości. Dlatego też Koziorożce są w dużym stopniu lojalne, a nawet wierne – pewnie nie wszystkie, ale większość na pewno.

Pewnie zauważacie, że w przypadku fachowej analizy Sezonu Koziorożca, nie tyle jest ważne samo Słońce, które determinuje wydarzenia i konkretne zachowania, ale równie istotne są planety występujące również w tym znaku. Omówiliśmy Słońce, Merkurego, Plutona i Wenus w Koziorożcu i to on nie tylko dominuje na naszym niebie, ale aż cztery planety występują obecnie w tym znaku. Można śmiało powiedzieć, że zdominował nawet cały układ słoneczny, gdyż nie ma innego znaku zodiaku, który obecnie występowałby w większej ilości planet! Chociażby taki Mars przebywa w znaku płomiennym, przygodowym i szalonym Strzelcu, Księżyc w rodzinnym, ciepłym i opiekuńczym Raku, Jowisz w innowacyjnym, niezależnym i buntowniczym Wodniku, Saturn również w oryginalnym, pomysłowym i technologicznym Wodniku, a Neptun w marzycielskich, naiwnych i nieprzytomnych Rybach. Sami widzicie, że to Koziorożec autentycznie zaczyna królować na niebie!

Jak sami już wiecie, to znak spętania, ograniczenia oraz zniewolenia i jeśli otrzymał koronę, to za chwilę może uderzać nas swoimi rogami! Popychać i usadzać w miejscu, które to on wyznaczy i uzna za stosowne. Dyktować nam warunki i tworzyć zasady jakie jemu odpowiadają. Dominować, władać i krępować. Narzucać nam zimno, rygor i bezwzględność. Wymagać, żądać i rozkazywać. Życzyć sobie posłuszeństwa, podporządkowania i wielkiego szacunku. A co jeśli mały człowiek zdenerwuje się i z wściekłości ugryzie go w rogi? Trzeba pamiętać, że Koziorożec też ma uzębienie i też potrafi boleśnie ugryźć, bo przecież jest dzikim i nieokrzesanym zwierzęciem. Gdy jednak to zrobi, bo zostanie do tego sprowokowany, oby tylko przez pomyłkę nie zjadł i nie połamał małego człowieka. I to ten mały człowiek powinien działać bardzo ostrożnie, bo Koziorożec może go skrzywdzić w każdej chwili i żaden mały człowiek mu tego nie zabroni. Bo to on jest teraz królem na niebie i to on w chwili obecnej przejmuje władzę nad całym światem!

Maciej Skrzątek

Zakaz kopiowania treści i jej powielania.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.