Artykuły ezoteryczne

Strzelec czyli czego możemy spodziewać się przez najbliższy miesiac?

Dziś Słońce opuściło znak Skorpiona i weszło w kolejny znak zodiaku jakim jest Strzelec. Skorpion jest związany z tajemnicą, dyskrecją, mrokiem, głębią i ciemnością, Strzelec natomiast jest znakiem bezpośrednim i nazywającym rzeczy po imieniu. Według wielu publikacji astrologicznych nazywany jest najszczerszym znakiem zodiaku, który generalnie brzydzi się fałszem i obłudą. Sam jestem zodiakalnym Strzelcem i coś o tym wiem.

Artykuł mój muszę zacząć od tego, że w przeciwieństwie do poprzedniego znaku zodiaku czyli Skorpiona, Strzelec jest żywiołem ognia i ma rodzaj męski. Ogień w ezoteryce oznacza działanie, aktywność i wdrażanie. To Skorpion działa po cichu, a Strzelec wdraża i działa wprost. To kluczowa wiadomość, bo wydarzenia w ciągu najbliższego miesiąca mogą być bardzo decydujące. To właśnie teraz możesz chcieć coś rozpocząć, nabrać pewnej odwagi i zdecydowania. To właśnie teraz możesz chcieć wyruszyć w nową drogę. Pojęcie wspomnianej „drogi” nie jest tu przypadkowe, ale o tym będzie w dalszej części artykułu.

Strzelec jest dziewiątym znakiem zodiaku, a liczba dziewięć w ezoteryce i numerologii jest związana z duchowością, nauką, samą ezoteryką, podróżami i kosmosem. I w tym zakresie przede wszystkim możemy spodziewać się nowości na arenie społeczno-politycznej. Zapowiedź zmian w szkolnictwie bądź ich wdrażanie? Dziewiąty dom w kosmogramie związany jest przecież z nauką, więc teraz możemy spodziewać się nie tylko jakichś decydujących zmian w świecie edukacji, ale sam świat nauki ukaże coś nam. Da nam coś nowego, co może zapowiadać nowe kierunki i nową naszą drogę. W tym miejscu też podam ciekawostkę: Strzelec to nie tylko nauka i rozwój intelektualny, ale również i może przede wszystkim duchowość. Jowisz (opiekun Strzelca) to nasilenie i zwiększenie, a Wodnik czyli znak, w którym przebywa Jowisz, to ezoteryka i astrologia. To przez najbliższy miesiąc bardziej zainteresujemy się szeroko pojętą duchowością i możemy odczuwać potrzebę zgłębiania wiedzy w tym zakresie. Z tego akurat się cieszę, bo chętniej będziecie czytać moje artykuły lub nawet sami sięgnięcie po książki o tej tematyce. To właśnie teraz mogą powstać lub nawet zostać wydane dobre i trafne publikacje o astrologii.Ma to wielki sens, gdyż opiekun planetarny Strzelca tj. Jowisz obecnie przebywa w znaku Wodnika. Gości w nim prawie od roku i opuści ten znak pod koniec tego roku. Tłumaczyłem wiele razy, co oznacza Jowisz w Wodniku, więc jestem zdania, że powinieneś znaleźć moje wcześniejsze artykuły poruszające ten temat.

Chciałbym jednak zaznaczyć, że Wodnik to nauka i technologia, a Jowisz w astrologii symbolizuje zwiększenie, rozświetlenie i uzewnętrznienie. Więc gdy wkracza do akcji Strzelec, dominujący od dziś na niebie, możemy spodziewać się wielu rewelacji ze świata nauki, nowinek technologicznych i największych przełomów związanych z elektroniką!Cechą wspólną Wodnika i Strzelca są również podróże. Tu też możemy usłyszeć o jakichś ważnych nowościach i wszelkich przełomach. Rozwój koleji, samolotów, aut, a nawet statków kosmicznych? Kosmos też nie jest tu przypadkowy! Gdyż Jowisz będący w znaku Wodnika określa niesamowite prace nad kosmosem i badanie go. Zainteresowanie naukowców planetami, które może przyczynić się do najpotężniejszych odkryć zmieniających bieg ludzkości. Temat ludzkości również poruszam celowo, gdyż Wodnik to masy. A przecież to w tym znaku, od roku, przebywa opiekun Strzelca czyli Jowisz! A więc wszystko co zostanie nam przekazane ze świata nauki i technologii w przeciągu najbliższego miesiąca, będzie używane przez całą ludzkość. To odmieni ją mentalnie na zawsze i będzie dla niej całkowicie nowym rozdziałem. Mam tu na myśli w szczególności czas od połowy grudnia, gdyż wtedy Mars opuści skryty znak Skorpiona i przejdzie do otwartego Strzelca. Mało tego! Przypominam jakże ważną zasadę astrologiczną: zawsze na początku i na końcu każdego astrologicznego okresu jest jego nasilenie. A więc to teraz Jowisz w Wodniku pokaże się nam w pełnej krasie, bo przecież to ostatni miesiąc tej konotacji. Strzelec będzie teraz wspierał Jowisza i z całych sił mu kibicował!Musimy pamiętać, że Jowisz w astrologii symbolizuje też prawo, a Wodnik określa zmiany i rewolucje. Strzelec przecież często określany jest jako znak prawości. Natomiast jego działanie można nazwać dopięciem czegoś. A więc przez najbliższy miesiąc możemy spodziewać się ważnych zmian na polu prawa i przepisów, sądownictwa i ustaw. To jednak musi dotyczyć nas wszystkich, jak to bywa z prawem, bo Wodnik to my wszyscy. Może mieć to silny związek z zagranicą lub jej wpływami, bo Strzelec to oczywiście, że zagranica. No i właśnie. Strzelec to nie tylko wiedza, nauka, edukacja, duchowość i prawo, ale również ważne podróże.

Dziewiąty dom w kosmogramie odnosi się do dalekich podróży, dosłownych i tych w przenośni! To dom nawet zagranicy! Istotne wiadomości docierające do nas z zagranicy?! Przełomowy przyjazd do naszego kraju znaczącego polityka innej narodowości lub rewolucyjna zagraniczna delegacja naszych polityków?! Ważna i odmieniająca ludzkość podróż kosmiczna?! Wstrząsające informacje dotyczące kosmosu?! Wdrażanie jakichś zmian na świecie, które będą dotyczyć podróżowania? Zmiany związane z Unią Europejską lub światowymi rządami?! Nasilenie konfliktów politycznych o wymiarze międzynarodowym na przykład z Białorusią lub Rosją? Zaostrzenie sytuacji z imigrantami? I nie musi dotyczyć to tylko Polski, bo przecież znak Strzelca rzutuje na cały glob!Rzeczywiste zmierzanie do tego, żeby faktycznie był tylko jeden rząd na świecie?! Przecież Wodnik w astrologii to równość mas. Spójrzcie jak bardzo podobne są inne kraje europejskie do naszego, a dzieje się to naprawdę ostatnio. Mamy podobne sklepy, te same firmy i korporacje. Już nie jest jakoś inaczej jak kiedyś. Nie różnimy się zbytnio. Strzelec to filozofia i pogląd, a więc gdy to on zaczyna dominować na niebie przy jednoczesnym przebywaniu Jowisza w Wodniku, poglądy ludzkości stają się bardzo podobne lub nawet takie same! Myślimy i zachowujemy się jak wszyscy. Mamy zbliżone postrzeganie świata, a głoszone przez nas racje stają się prawie identyczne. To również wynik potężnej astrologicznej ery – Ery Wodnika. Rozpoczęła się ona 21 grudnia 2020 roku i będzie trwać aż dwa tysiące lat. To w niej mamy stać się wszyscy równi i wszyscy podobni. Przez najbliższy miesiąc, światowe rządy lub organizacje typu Unia Europejska mogą głosić, że chcą dla nas dobrze. Że powinno być po równo lub wszyscy ludzie powinni być traktowani tak samo. I mogą być wdrażane zmiany w tym właśnie kierunku. Ja przypominam, że opiekun Strzelca tj. Jowisz przebywa w Wodniku do prawie końca tego roku. A więc trzeba brać pod uwagę te dwie symboliki. Jowisz w Wodniku to pomoc dla ludzkości, ale muszę podkreślić, że w Wodniku przebywa jednocześnie Saturn aż do 2023 roku. A to wróg Jowisza, który określa zniewolenie, ograniczenie, uwięzienie i narzucenie. Zło. A więc jeśli Strzelec ujawnia i dopina swego, to czy ta pomoc dla ludzkości jest dobra?! Może taka być, ale wcale nie musi.

Czyli chociażby najnowsza i najlepsza technologia może być dobra, ale w rzeczywistości i za jakiś czas okaże się najgorszym złem dla nas, bo nie będziemy mogli się od niej uwolnić. Zostaniemy przez nią zdominowani o czym informuje i przed czym przestrzega Saturn.Strzelec i dziewiąty dom w kosmogramie to oczywiście też religia! Wspomniany przeze mnie już wcześniej wymiar duchowy i poglądowy. I tu też jest podobnie! Teraz mogą być przedstawiane nam różne poglądy religijne lub przekonania nawiązujące do nich. Co ciekawe i dające nam do myślenia, nie jest to wcale powiązane z chrześcijaństwem. Jowisz aktualnie występuje w znaku Wodnika, a przecież Wodnik to zmiany i przełom. To novum za którym ma pójść dopiero ludzkość. Podstępem jednak może być równość mas do której ktoś nawołuje. To właśnie czasy Jowisza w Wodniku, a nawet sama Era Wodnika. Jowisz w Wodniku to okres wzmożonej działalności wszelkich stowarzyszeń i organizacji. Nawet tych tajnych i religijnych takich jak masoneria. Strzelec natomiast wydobywa, uzewnętrznia i osiąga. I mimo, że przez ostatni miesiąc ich działania były bardzo ukryte, gdyż Skorpion namawiał do bycia w cieniu, to teraz możemy spodziewać się jakichś objawień i stawiania przysłowiowej kropki nad i. Strzelec to uśmiech, naturalność, bezpośredniość i otwartość, a więc działania tajnych stowarzyszeń mogą być jeszcze bardziej jawne. Oczywiście dla tych, którzy interesują się tym tematem i nie jest im obca symbolika, którą posługują się tajne stowarzyszenia.To one teraz mogą przejąć stery jeśli chodzi o wdrażanie konkretnych działań na całym świecie. Od zawsze przecież w ten sposób czyniły, ale teraz może być coś uzewnętrznione, pokazane, a nawet nam ofiarowane. Temat religii, poruszany przeze mnie, jest niezwykle ważny i pewnie inspirujący. Sam ostatnio trafiłem na astrologiczne malowidło pochodzące sprzed wieków. Przy znaku Strzelca był namalowany kapłan lub papież i wierni. I mimo że sam Strzelec nie musi wcale być religijny, to jednak jego symbol związany jest z silną religią i wysoką duchowością. Czy w takim razie w przeciągu miesiąca usłyszymy coś złego o chrześcijaństwie, co jeszcze bardziej spowoduje odwrócenie się od niego? Od naszego Boga? Czy będą mieć miejsce jakieś głośne afery i skandale związane z Kościołem Katolickim? Czy nagłośnią to tajne stowarzyszenia religijne, którym właśnie na tym zależy?! Saturn przebywający w Wodniku aż do 2023 roku ma ograniczyć jeszcze bardziej naszą tradycyjną religię i narzucić nowe! Co ważne, dominujący od dziś znak zodiaku wskazuje na wyższą wiedzę, a nawet oświecenie! A czas przebywania Jowisza w Wodniku to wzrost wspomnianego oświecenia.

To jednak masoneria zrzesza tych oświeconych i prowadzi ku oświeceniu. Strzelec to ogień i potężna energia męska, która nie siedzi cicho, tylko daje o sobie znać! Lubi, gdy się go słyszy i uwielbia być w centrum zainteresowania. I to na nim skupia się swoją uwagę! Nie podchodzimy obojętnie wobec tak wyrazistej energii, która nas pobudza i zdecydowanie ożywia. Kojarzy się nam z czymś, co jest szczere i prawdziwe – dlatego jesteśmy w stanie znaleźć z nią wspólny język! Strzelec to jeden z najbardziej elastycznych znaków zodiaku i naprawdę potrafi dopasować się do swojego otoczenia! A więc to o czym informuję, będzie działo się pod płaszczykiem uśmiechu, pozytywnej energii, a nawet świetnego żartu! Pamiętaj jednak, że gdy dziki, nieokiełznany i płomienny Mars przejdzie do tego ognistego znaku, a zrobi to w połowie grudnia, to wtedy pojawi się prawdziwy ogień. Jowisz nam go ukaże i powiększy, a my wszyscy to Wodnik. A więc tak potężny ogień może symbolizować dosłownie ten pochodzący z piekła. Ale jak można nie lubić tak uczciwego i uśmiechniętego Strzelca, który przecież wydaje się większości najzwyczajniej fajny?! Tylko pamiętaj, że trzyma on w swoich dłoniach łuk z bardzo niebezpieczną (ognistą i ostrą) strzałą, którą może celować w Twoją osobę. Oby tylko Ciebie nie poparzyła i boleśnie nie zraniła!

Maciej Skrzątek

Zakaz kopiowania treści i jej powielania.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.