Artykuły ezoteryczne

WIGILIA 2021 A ASTROLOGIA

Proszę Państwa, tegoroczna Wigilia będzie bardzo szczególna, bo po pierwsze dwa dni temu minęła pierwsza rocznica Ery Wodnika, która będzie trwać aż dwa tysiące lat. Następnie, jest to druga Wigilia w bardzo nieciekawym czasie, bo przecież towarzyszy nam pandemia. Dodatkowo, już jutro dojdzie na niebie do bardzo ważnego zjawiska astrologicznego tj. kwadratury Urana i Saturna. O tym wydarzeniu pisałem już artykuł, więc dublować wypowiedzi nie będę, ale chciałbym zaznaczyć, że to definitywne zażegnanie Starego Świata, wejście na całego w Erę Wodnika, odchodzenie naszych tradycji, nawyków i przyzwyczajeń do przeszłości.

Wspomniane wydarzenie nie tylko ma silny wymiar symboliczny związany z otwarciem się na nowe, ale określa starcie, a nawet walkę odnośnie wolności. To teraz możemy być bardzo wyczuleni i przewrażliwieni względem odbierania nam jakichkolwiek swobód. Przecież Saturn zniewala, a Uran to buntownik! Co ważne, kwadratura mająca miejsce już jutro, będzie wpływać na ludzkość przez najbliższe sześć miesięcy. Walka Urana i Saturna to nie tylko walka rządu z narodem i odwrotnie, ale również informuje o czymś innym. Jakbym miał to zobrazować, to jest to przekroczenie dozwolonych granic, naruszenie czyjejś prywatności lub wkroczenie na czyjeś terytorium.

Saturn to granice, a Uran rozrywa jakąkolwiek przestrzeń. Jesteśmy naprawdę w trudnym czasie, gdyż Uran zachęca nas do bycia wolnym, a znów Saturn nas ogranicza! To tak jakbyśmy chcieli iść potańczyć do klubu, ale nagle łamiemy nogę i płaczemy z tego powodu. Albo gdy Twoje dziecko chce iść na podwórko, ale ma odrobić lekcje i mu tego zabraniasz. Wtedy się wścieka, ryczy w niebogłosy i ma do Ciebie żal!!! To autentycznie niekorzystny czas dla naszej psychiki i poczucia miłej atmosfery świąt.

Co jeszcze? Pisałem kilka dni temu o rozpoczęciu się Sezonu Koziorożca i to ten znak zdominował w tej chwili większość planet. Stacjonują w nim: Słońce, Merkury, Wenus i Pluton i to on ma teraz władzę nad nimi. Koziorożec to znak chłodu, blokad, ograniczeń, reżimu, napięcia, izolacji i zasad. Jak w takim razie mamy rozluźnić się w święta?! Może być z tym ciężko, gdyż rządzący również odczuwają jego wpływ i mogą stawać się bezwzględniejsi, bardziej rygorystyczni, nieustępliwi i pamiętliwi.

Istotną sprawą jest stanowisko Księżyca w dzień Wigilii (jak i przez całe święta) i o tym głównie miał być mój artykuł. A dlaczego akurat powinniśmy zwrócić uwagę właśnie na Srebrny Glob?! Gdyż nasza naturalna satelita odpowiada za wewnętrzne emocje, silne uczucia i korelacje z bliskimi. Przecież Księżyc jest planetarnym opiekunem zodiakalnego Raka, który związany jest z rodziną, najbliższymi, miłością i domem. Nieprzypadkowo Księżyc opiekuje się tym znakiem, gdyż również wskazuje na macierzyństwo, kobiecość, czułość, poświęcenie, empatię i dzieci.

Księżyc powoli opuszcza znak Lwa, który w astrologii związany jest z zabawą, beztroską, romansami, korzystaniem z życia, zadowoleniem oraz przygodą. Jutro przechodzi do znaku Panny i to w tym znaku będzie przebywał, gdy będziemy siedzieć z bliskimi przy wigilijnym stole! Tak, Księżyc przejdzie do znacznie rozsądniejszego i o wiele poważniejszego znaku jakim jest właśnie ziemski znak Panny.

Panna w kosmogramie jest władcą szóstego domu i przede wszystkim odpowiada za usługiwanie, stosunek do pracy, sprawy zawodowe i zdrowie. Sam ten znak natomiast jest porządkiem, organizacją, dokładnością, opieką, rzetelnością i doświadczeniem. Czy to dobry układ na Wigilię i święta?! I tak i nie. Bo z pewnością Księżyc w Pannie będzie ułatwiał nam organizację świąt, a nawet możemy być nad wyraz perfekcyjni. Możemy bardzo zwracać uwagę na dekorację stołu wigilijnego, szczegóły związane z potrawami i generalnie dbać o zasady lub porządek.

O tak! Panna to znak porządku i czystości. I tak jak te cechy przydadzą się nam przy samych świątecznych porządkach, upiększaniu stołu wigilijnego i wprowadzaniu pewnego harmonogramu, to musimy pamiętać, że ten porządek również będzie udzielał się naszym rządzącym! To właśnie przez najbliższe dni możemy słyszeć o regułach, których powinniśmy się trzymać i możemy być przywoływani wprost do porządku. Księżyc przebywający w Pannie to wewnętrzne poczucie jakiegoś obowiązku i zasad, higieny i czystości. Panna przecież to zdrowie, a o tym wie każdy astrolog.

A więc nie tylko pewne spięcie i brak luzu będzie udzielać się większości ludziom, ale ogólnie będzie panować napięta atmosfera! Przecież ziemski kolega Panny czyli Koziorożec dominuje na niebie, a jego planetarny opiekun tj. Saturn rozpocznie jutro walkę z Uranem. To naprawdę wielki dyskomfort, jakieś takie spięcie, rozdrażnienie i po prostu uczucie zdenerwowania! Księżyc w Pannie naprawdę nie sprzyja pokonaniu pandemii, bo to po prostu temat zdrowia.

Wigilia jak i same święta z jednej strony będą powodować w nas poczucie jakiegoś obowiązku i utrzymania porządku, ale z drugiej strony może dojść do większej liczby zakażeń. Księżyc w Pannie nie sprzyja zdrowiu, a Merkury, który przebywa obecnie w Koziorożcu osłabia układ oddechowy i gardło. Koziorożec to zimno i wszelkie limity, a Merkury to czakra gardła czyli uszy, nos, krtań i oskrzela.

A o czym będziemy rozmawiać przy wigilijnym stole jak i w same święta?! Oczywiście, że o zdrowiu i pandemii, bo Panna to po prostu zdrowie! Ale nie tylko. To też finanse i dokształcanie się, praca i podsumowanie. To nie jest znak luzu, a wręcz przeciwnie – to znak powagi i dojrzałości. Możemy być pytani przez bliskich o naszą sytuację zawodową, rozwój kariery lub zdobywanie jakichś kwalifikacji, bo przecież Panna to symbol rozwoju w pracy. Możemy dyskutować o poważniejszych rzeczach lub nawet możemy być przywoływani przez bliskich do zachowania jakiejś powagi.

Księżyc w Pannie dba o szczegóły i sprzyja analizie, więc możemy śmiało podsumowywać kończący się rok kalendarzowy lub przedstawiać plany związane z następnym. Marzenia nasze będą dotyczyć jednak głównie dobrego zdrowia, sukcesów zawodowych oraz fajnej sytuacji finansowej. I tego oczywiście będziemy sobie życzyć wzajemnie dzieląc się opłatkiem wigilijnym!

Ciekawostką jest to, że Panna również określa małe zwierzęta czyli nasze pupile. I mimo, że pewnie nie przemówią ludzkim głosem, to możemy czuć szczególną więź z naszymi towarzyszami lub one same mogą potrzebować większej bliskości z nami. Więc jeśli Twój pies wskoczy Ci na kolana, gdy będziesz jadł smażonego karpia, to jedyne co powinieneś zrobić, to go przytulić!

Odnośnie jedzenia, mam dla Państwa dwie istotne rady, których nie powinno się zignorować. Po pierwsze, Panna to dieta, układ trawienny i żołądek, więc naprawdę proszę uważać z objadaniem się, gdyż możemy mieć problemy żołądkowe, a nawet może dojść do jakiegoś zatrucia. Po drugie, Panna to ziemia, a więc warzywa i potrawy lekkostrawne – unikajmy tych ciężkich dań po których możemy mieć zgagę lub po prostu czuć się źle.

A jak miną ogólnie święta? Panna, mimo ziemskiej energii, oznacza pewną flegmatyczność, spowolnienie i opieszałość. I mimo panującego pewnego dyskomfortu, rozdrażnienia i wewnętrznego napięcia, będziemy chcieli po prostu wypocząć! Tak, prawdziwie wypocząć! Dochodzi tu do jakiegoś konfliktu i dysonansu, bo mimo potrzeby autentycznego wypoczynku, to tak jakby wisiało coś nad nami, cały czas nas blokowało i utrudniało ten prawdziwy wypoczynek. Najnormalniej w świecie będziemy mieć kłopot z rozluźnieniem, wyluzowaniem i poczuciem pełni szczęścia.

Ważna uwaga na koniec, Księżyc w Pannie to krytyka, analiza i czepialstwo. I tak jak my możemy poprawiać krzywo postawiony talerzyk, co chwilę wycierać stół lub narzekać na polityków, to im też udzieli się krytyka! Księżyc w Pannie sprzyja wytykaniu, krytykowaniu i patrzeniu dosłownie przez lupę. Możemy spodziewać się szeroko pojętej krytyki ze strony rządzących, lekarzy i mediów. Możemy być pouczani i traktowani nawet jak dzieci!

Po świętach, z uwagi na ten Księżyc w Pannie, może dojść do większych liczb zakażeń lub po prostu będziemy obwiniani za rozwój pandemii. Powtarzam, że Księżyc w Pannie to szeroko pojęte zdrowie, a Panna jest naturalnym władcą szóstego domu. To ten dom porusza aspekt chorób, ale tych do których przyczyniliśmy się sami!!! I właśnie z tego powodu możemy słyszeć z ust rządzących, że nie trzymaliśmy się zasad, obostrzeń lub nie zachowaliśmy jakiegoś zalecanego porządku.

Tylko co zrobić w sytuacji, gdy faktycznie dbaliśmy o te reguły i się staraliśmy, bo przecież Księżyc w Pannie to wewnętrzne uszanowanie porządku i zachowanie czystości?! Na to jednak żadnego wpływu nie mamy, gdyż to właśnie ten układ Księżyca ostrzega przed jakąkolwiek krytyką i po prostu zwykłym czepianiem się. A jak wiadomo, jak ktoś bardzo chce się przyczepić, to zawsze znajdzie powód i wtedy może wszystko mu nie pasować!

Przypominam, że Księżyc będzie gościł w Pannie przez prawie całe święta i dopiero pod wieczór w drugi dzień świąt przejdzie do kolejnego znaku tj. Wagi. Więc ten artykuł, jak widać, nie tylko dotyczy samej Wigilii, ale i całych Świąt Bożego Narodzenia, które mimo wszystko powinniśmy traktować jako najcieplejsze chwile w całym kalendarzowym roku. I tego właśnie wszystkim życzę z całego serca: Radosnych Świąt dla Państwa i dla Waszych rodzin!

Maciej Skrzątek

Zakaz kopiowania treści i jej powielania.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.