Artykuły ezoteryczne

Rok 2022 a ezoteryka

Czy zastanawiałeś się jaki będzie dokładnie 2022 rok? Gdy przypatrzymy się liczbom, które składają się na 2022 zauważymy same dwójki i zero. Po zsumowaniu tych liczb wyjdzie nam szóstka. I co to wszystko oznacza? W jaki sposób liczby te wywołają takie, a nie inne wydarzenia? Czego możemy się spodziewać i jacy my będziemy? Jakimi kategoriami będziemy myśleć? Jak będziemy zachowywać się i jaki będzie panował ogólny nastrój? Jaki ma związek numerologia z tarotem, a nawet astrologią?! I na co zwracają uwagę te jakże istotne powiązania?! Zapraszam do przeczytania mojego artykułu.

Liczba 2 w numerologii wskazuje na subtelność i emocjonalność. Nie ma wrażliwszej i delikatniejszej liczby w całej numerologii. Właśnie z tego powodu, w Nowym Roku możemy wiele rzeczy brać do siebie, przeżywać wszystko, przejmować się, a nawet wyolbrzymiać. Liczba 2 symbolizuje miękkość dlatego możemy stać się bardziej nadwrażliwi i łatwiej będzie można nas wyprowadzić z równowagi. Bo dwójka to emocje, emocje i jeszcze raz emocje.

Przecież liczba 2 związana jest z Księżycem, a on w astrologii wskazuje na uczuciowość, przeżywalność, głębię i nasze samopoczucie. Liczba 2 jest najsłabszą ze wszystkich liczb, a więc 2022 rok składający się z samych dwójek może informować nas o jakiejś naszej słabości. Liczba 2 nie jest korzystna dla spraw zdrowotnych, bo jak już napisałem, to delikatność, miękkość, bierność i poddańczość.

To królująca liczba 2 może również nas powiadomić, że staniemy się bardziej wyrozumiali, empatyczni i współczujący. Dwójka to pewne połączenie i scalenie; wszelkie relacje i układy z otoczeniem. Poprzedni rok 2021 zawierał w sobie, oprócz dwójek i zera, niezależną i wolnościową jedynkę. I to ona skłaniała nas do myślenia o sobie, a nawet do egoizmu. Jedynka kłóci się z dwójką, gdyż jedynka wyrywa się ze wszelkich powiązań i chce dążyć do samorealizacji, dwójka natomiast jest jakby przyklejona do systemu i jest częścią grupy.

Dwójki dominujące w 2022 roku zmuszą nas do myślenia o innych i liczenia się z pozostałymi ludźmi. Jesteśmy razem, żyjemy razem, tworzymy jakąś grupę i powinniśmy być solidarni – to właśnie energia dwójki! Liczba 2 to podporządkowanie i uległość. Znasz kogoś urodzonego drugiego dnia miesiąca? Przecież to z całą pewnością wrażliwy, emocjonalny dyplomata.

Dwójka to dyplomacja i właśnie z tego powodu w 2022 roku możemy liczyć na jakieś bardzo ważne sojusze lub zacieśnianie więzów. Może dotyczyć to naszego życia codziennego bądź możemy to zauważyć w świecie polityki. Dwójki składające się na rok 2022 nie informują, że to będzie rok kobiet! Są zapowiedzią powszechnie panującej żeńskiej energii, a to kolosalna różnica! Tak, 2022 rok to żeńskość i nie jest to wcale dobra wiadomość!

Żeńskość w ezoteryce to żywioł wody i ziemi; wskazuje na bierność, duchowość, wrażliwość, poddańczość i nieumiejętność pokonania problemów. Przecież nawet żeńskie domy w kosmogramie symbolizują to, co my otrzymujemy od przeznaczenia i na co nie mamy wpływu. Genialnie pasuje to do dwójek z 2022 roku; to czas pasywności, niepodejmowania inicjatywy, podporządkowania, bierności i konieczności liczenia się z tym, co ma jakąś władzę nad nami! To totalna skrajność, którą śmiało można porównać do zaskakującej sinusoidy.

To okres potężnej naiwności i poddania się obcym wpływom! To właśnie dwójką można manipulować, a ona może za to jeszcze podziękować. Oczywiście, będzie to też rok artyzmu, sztuki, muzyki, filmu i wszystkiego tego, co ma związek z energią żeńską. To czas, w którym musimy zachować takt, łagodność, dyplomację i mieć na uwadze to, że nie jesteśmy sami na ziemi. Są przecież inni ludzie, którzy żyją obok nas i funkcjonują. To rok liczenia się z drugim człowiekiem.

W tym miejscu mogę przytoczyć ciekawostkę, że według Biblii Bóg stworzył człowieka szóstego dnia. Gdy dodamy wszystkie liczby z 2022 roku, wyjdzie nam liczba 6. Przypadek? Dwójka to Księżyc czyli łagodność i słabość; Aleister Crowley twierdził, że Księżyc jest najsłabszy z całego Układu Słonecznego. Liczba 2 nie informuje o sile, przebojowości bądź odwadze, gdyż to liczba spokoju, cierpliwości i pogodzenia się z naszą niższą pozycją tzn. zajmowaniem drugiego, a nie pierwszego miejsca.

Księżyc to rzecz jasna rodzina, bliscy, matka i dzieci; i właśnie w tym momencie przejdziemy do kolejnej liczby wynikającej z 2022 roku. To rodzinna liczba 6. To ona nasili działania związane z tematem szeroko rozumianej rodziny. Nie tylko, to ważne przedsięwzięcia dotyczące najmłodszych: zmiany w szkolnictwie, szczepienia dzieci, nowe świadczenia lub jeszcze coś innego. Wenus, która podporządkowana jest szóstce, również wskazuje na znaczące wpływy kobiece, a nawet ważne rewolucje materialne.

Wenus opiekuje się przecież Bykiem, który związany jest z posiadaniem i Wagą, która symbolizuje jakiekolwiek układy. Liczba 6 jest kontynuacją, niezmiennością i naszymi korzeniami. To w tym roku możemy wspominać naszą przeszłość, powracać do dawnych przyzwyczajeń, a nawet mogą wychodzić na wierzch stare sprawy. To liczba generalnie domostwa i może informować o ważnych działaniach dotyczących mieszkania, domu bądź obojętnie jakich nieruchomości.

Rząd właśnie z tego tytułu może przygotować nam nowości związane z kredytami hipotecznymi, cenami mieszkań lub możemy spodziewać się jakichś zmian w prawie, które dotyczą dziedziczenia! Liczba 6, jak i dwójki będące w roku, nasili w nas potrzebę miłości, bliskości i generalnie ciepła. To w tym roku możemy inwestować w nasze życie uczuciowe i to rodzinne. Mało tego, ludzie po prostu będą odgrywać bardzo ważną rolę, a to przełoży się na wszelkie znajomości, związki, a nawet przyjaźnie.

Szóstka to nasze tradycje i nawyki, a znów dwójki to niesamowita wrażliwość i wręcz wyczulenie. To właśnie w tym roku możemy sprzeciwiać się Nowemu Światu jednocześnie mu ulegając. Tu chęć zachowania tradycji, a tu akceptacja nowej ery? Cóż za dualizm i dwubiegunowość dwójki! Rok będzie generalnie nawoływał do tego, żeby myśleć o drugim człowieku i o całej społeczności. A więc czy on będzie korzystny dla buntowników bądź tych, którzy nie chcą liczyć się z ogólnie panującym systemem? Niekoniecznie, bo to czas jedności oraz myślenia o życiu i zdrowiu drugiego człowieka.

Więc rok ten absolutnie nie będzie dobry dla egoistów, buntowników, niezależnych jednostek, zimnych bądź wyrachowanych osób. To okres żeńskiej energii, która naprawdę będzie dominować w 2022 roku, a już pisałem, że to poddanie się, uległość, emocje, uczucia, poświęcenie i płynięcie z nurtem rzeki. W tym roku zostaną ukarani ci, którzy chcą płynąć pod prąd, przeciwstawić się lub nie myśleć o ogóle. Żeńskość to dwójki i szóstka, ale nie tylko one utożsamiają się z nią!

Księżyc podporządkowany jest dwójce, Wenus szóstce, a przecież to żeńskie energie. Drugim znakiem zodiaku jest osiadły Byk, który jest żeński, a szóstym jest żeńska i flegmatyczna Panna. Byk i Panna to ziemia, więc finanse oraz praca. Byk (podobnie jak Księżyc i szóstka) to rodzina, bliscy i dzieci. Księżyc opiekuje się zodiakalnym Rakiem, który jest najbardziej rodzinnym znakiem zodiaku. To dlatego temat rodzin, potomstwa, wychowania i po prostu domostwa będzie przewijał się przez trochę nudny 2022 rok! Dlaczego nudny? Bo Panna czyli szósty znak zodiaku to codzienne obowiązki, powolność i gnuśność, a znów szóstka w numerologii to rutyna, znużenie i powtarzalność.

Byk to sprawy gospodarcze i te żywieniowe, tradycje i ogólnie finanse, znów Panna to opieka, służba zdrowia, praca i nasza kondycja. Szóstka to powroty i dosłownie fale; dwójki to słabość, Byk to zakorzenienie, a Panna to medycyna i zdrowie. Więc 2022 rok to będzie nadal czas pandemii, szczepień dorosłych i dzieci. Będzie bardzo dualistyczny, zmienny, nieprzewidywalny i wielokierunkowy. Przecież dwójka to dwa przeciwne kierunki i przeciwstawne energie. Biel i czerń, dobro i zło, szczęście i smutek, góra i dół, prawo i lewo, słodkie i gorzkie, miłość i nienawiść itd. Więc czy będzie tak spokojnie i stabilnie? Przecież zero w towarzystwie dwójek to wielka niewiadoma, jakaś nieznana podróż, której cel nie został nam jeszcze przedstawiony!

Szóstka z całości roku zapewni nam wszelkie emocje, a dwójki mimo swej wrodzonej łagodności potrafią mieć naprawdę wiele niezdecydowania w sobie. Choćby te osoby urodzone drugiego dnia, często nie wiedzą co mają robić i którą drogą iść. Trzeba je w pewien sposób naprowadzić i wskazać właściwy kierunek. Dwójki często w życiu błądzą, podobnie jak Ryby, a przypominam, że Jowisz przebywa w tym znaku przez większość 2022 roku. Ryby to najbardziej uległy i najsłabszy znak zodiaku. Księżyc, który odpowiada dwójce jest aż potrojony w 2022 roku, a on to żywioł wody. Więc sami spójrzcie ile wody mamy w tym Nowym Roku! I żeby przypadkiem z tego powodu nie było bardzo niebezpiecznych katastrof na świecie związanych z wodą lub żeby nie nastąpił wyjątkowo poważny problem z wodą pitną!

A co na to tarot? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na kartę Księżyc jeśli to ten prawdziwy Księżyc koresponduje z tym Nowym Rokiem. Tarotowy Księżyc to oszustwa, fałszywa rzeczywistość, manipulacje, chaos, kłamstwa, niebezpieczeństwa, nieszczęścia, uzależnienia tzn. w szczególności alkoholizm i narkomania, złudzenia, brak realizmu, mylne postrzeganie świata, błędy i pomyłki, paranoje, a nawet choroby psychiczne. Następnie przejdźmy do kolejności kart tzn. spójrzmy na drugą kartę z Wielkich Arkan, bo to liczba 2 dominuje w 2022 roku i szóstą, gdyż suma roku to liczba 6.

Drugą kartą jest Papieżyca, a szóstą Kochankowie. Papieżyca to intuicja, głębia duchowa, mistycyzm, sekrety, wewnętrzna mądrość, drugie oblicze, nauka, pasywność, wymiar religijny, ukryte intencje i dwuznaczność. To księżycowa karta i mimo, że autentycznie to Księżyc podporządkowany jest Papieżycy, to jednak wielu tarocistów (w tym ja) widzi w niej zodiakalne Ryby, a nie Raka. Bo to właśnie one są duchowe, tajemnicze, mistyczne, a nawet religijne. Co ciekawe, znak Ryb również jest powiązany z tarotowym Księżycem i to one zawdzięczają mu tak negatywne znaczenie. A powtarzam swe słowa, że to Ryby królują w 2022 roku z uwagi na to, że Jowisz spędzi w tym znaku najwięcej czasu!

Szóstą kartą są Kochankowie i niech Cię nie zmyli nazwa tej karty. To nie jest karta miłości jakby można było pomyśleć, a karta wyborów, podejmowania decyzji, relacji międzyludzkich, kontaktów, sprytu, nieuczciwości i po prostu myśli. Myśl ta nie jest tu przypadkowa, bo z tą kartą związany jest powietrzny czyli umysłowy Bliźniak. A więc gdy Papieżyca spotyka się z Kochankami, to zwiastuje jakiś całkowicie nowy kierunek religijny! Oczywiście, te dwie karty mogą również informować o słuchaniu swego wnętrza przy podejmowaniu ważnych życiowych wyborów, a nawet obieraniu nowych kierunków intelektualnych.

I jeśli mamy tak ogromną ilość symbolicznego dualizmu w 2022 roku o którym informują też Papieżyca i Kochankowie, to dlaczego nie możemy spojrzeć głębiej? Przecież Papieżyca coś skrywa za symboliczną zasłoną, a Kochankowie często nadają jakby drugi kierunek i najzwyczajniej pokazują inną opcję! Otóż dwudziestą kartą czyli dającą dwójkę jest Sąd Ostateczny, a piętnastą czyli dającą szóstkę jest Diabeł. Jeśli to rok ukrytych znaczeń, sekretnych działań i nawet drugiego oblicza, to dlaczego nie możemy wziąć pod uwagę również tych kart? W tym przypadku nawet powinniśmy albo musimy to zrobić!

Sąd Ostateczny to może być dosłownie on sam czyli rozliczenie, nagrodzenie lub ukaranie, zbawienie bądź zesłanie do piekieł. Ale Sąd to również nowy rozdział, decydujący przełom, wielki punkt zwrotny i nowa era. Znów Diabeł to kuszenie, podstępy, intrygi, manipulacje, zwodzenie, grzech, uwięzienie, zniewolenie, a nawet sam diabeł we własnej osobie! Więc jeśli weźmiemy te cztery karty wywodzące się z 2022 roku tzn. Papieżycę, Sąd Ostateczny, Kochanków i Diabła, to czy rzeczywiście w dobrym kierunku podążamy jako ludzkość? I czy przypadkiem nie odwracamy się od chrześcijaństwa oraz naszego Boga o którym mówi nam Papieżyca? Czy nie dokonaliśmy potwornie złego wyboru w wyniku fenomenalnego podstępu o którym informują Kochankowie? Czy czeka nas za to straszna kara przed czym ostrzega Sąd Ostateczny? I w czyje ramiona świat zmierza jeśli ostatnią z wymienionych kart jest, budzący strach, Pan Zła czyli Diabeł?

Maciej Skrzątek

Zakaz kopiowania treści i jej powielania.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.